1. Czy mogę trenować Pole Dance bez wcześniejszego przygotowania?

Tak. To sport dla każdego. Jeśli Twoim zdaniem jesteś nierozciągnięta, masz za słabe ręce lub brak kondycji, pamiętaj, że właśnie nad tym będziesz pracowała na ćwiczeniach. Z zajęć na zajęcia będzie coraz łatwiej, a nasz profesjonalizm gwarantuje, że będziesz pod fachową opieką. Program zajęć jest dobierany indywidualnie, jeśli nie jesteś gotowa na któryś z elementów, jest mnóstwo innych, które można wytrenować. Po pewnym czasie sama będziesz wiedziała, co sprawia Tobie najwięcej frajdy i czego jeszcze chciałabyś się nauczyć z zakresu Pole Dance.

 1. Jak wyglądają zajęcia?

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która jest najważniejszym elementem i bez której ABSOLUTNIE nie można ćwiczyć (dlatego też spóźnienia nie są tolerowane). Następnie instruktorka pokazuje ćwiczenie, które jest powtarzane przez całą grupę. Ilość oraz poziom ćwiczeń uzależniony jest od poziomu grupy. Zajęcia kończą się rozciąganiem.

 1. Jaki strój powinnam przynieść na pierwsze zajęcia, a jaki na wyższe poziomy?

Na pierwsze zajęcia przyjdź po prostu w stroju, w którym będzie Ci wygodnie. Najlepiej, żeby były to długie spodnie oraz wygodny top. Pamiętaj jednak, aby założyć bluzę, którą zdejmiesz po rozgrzewce. Ubiór wierzchni utrzymuje mięśnie w cieple, co jest niezwykle ważne na tym etapie zajęć. Większość kursantek ćwiczy na boso, ale możesz przyjść w wygodnych stopkach lub miękkich butach zmiennych. Na wyższych poziomach będziesz musiała do większości ćwiczeń mieć bose stopy.

 1. Jakie rurki stosuje się do nauki?

W Studio 3C POLE ćwiczymy na rurkach o średnicy 45mm i 40mm renomowanej firmy X-POLE. Dzięki temu każda kursantka może ćwiczyć na rurce, która bardziej odpowiada wielkości jej dłoni. Wszystkie nasze rurki mają funkcję statyczno-obrotową obrotową i  różne typy pokrycia, dopasowane do ekstremalnych potrzeb, jak chrome oraz T-Gold

.

 1. Czy mężczyźni mogą uczęszczać na zajęcia?

Jak najbardziej. Pole Dance nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na praktykowanie tańca na rurze.

 1. Ile czasu zajmuje nauczenie się Pole Dance?

Nie można jednoznacznie określić, ile czasu zajmuje opanowanie Pole Dance. Każdy z nas ma swój indywidualny rytm i możliwości. Taniec na rurze dlatego jest wspaniały, że można zdobywać szlify zgodnie ze swoimi potrzebami.

 1. Jak mam dobrać poziom zajęć, jeśli uczyłam się już Pole Dance?

Najlepiej przyjdź na zajęcia, porozmawiaj z instruktorką i razem ocenicie, na jaki poziom powinnaś się zapisać.

 1. Czy mogę uczęszczać na zajęcia jeśli mam nadwagę?

Oczywiście! Twoja waga, czy wzrost nie wykluczają Cię z uprawiania tańca na rurze.

 1. Czy mogę ćwiczyć Pole Dance jeśli mam ponad 40 lat?

Oczywiście! Twój wiek nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Na nasze zajęcia uczęszczają kursantki w Twoim wieku.

 1. Kto nie może uprawiać Pole Dance?

Osoby, które mają jakiekolwiek problemy ze zdrowiem nie zezwalające na uprawianie zajęć typu taniec, fitness, ćwiczenia gimnastyczne oraz osoby przyjmujące lekarstwa, które w jakikolwiek sposób wpływają na ich zdolności fizyczne i psychiczne, nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

 1. Jak duże są grupy?

Grupy maksymalnie składają się z 6 osób.

 1. Jak długo trwają zajęcia?

Zajęcia na każdym poziomie trwają 60 minut.

 1. Ile razy w tygodniu są zajęcia?

Możesz zapisać się na zajęcia odbywające się raz w tygodniu, 2 razy w tygodniu lub więcej – decyzja należy do Ciebie.

 1. Czy dzięki Pole Dance schudnę?

Pole Dance sprawi, że Twoje ciało będzie stawało się jędrniejsze, smuklejsze, bardziej wyrzeźbione. Pamiętaj jednak, że będziesz budowała masę mięśniową, więc niekoniecznie zauważysz różnicę na wadze. Z całą pewnością jednak Twoje ciało się zmieni.

 1. Czy muszę wykupić członkostwo, żeby uczestniczyć w zajęciach?

Nie musisz. Wystarczy, że zapiszesz się na wybrane zajęcia i dokonasz za nie opłaty.

 1. Czy muszę się umawiać, żeby przyjść na zajęcia?

Sugerujemy, żeby wcześniej przedzwonić, czy są miejsca. Pierwszeństwo w udziale w zajęciach mają osoby, które zapisały się na dany kurs.

 1. Co zrobić, jeśli nie mogę uczestniczyć w zajęciach, a już zapłaciłam?

Zawsze możesz przyjść na zajęcia na tym samym poziomie, ale w innym dniu. Umożliwiamy odrabianie opuszczonych zajęć w innych terminach w ramach okresu, za jaki zapłaciłaś.

 1. Jakie są ryzyka związane z uprawianiem Pole Dance?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych kursantek, więc ryzyko jest minimalne. Pamiętaj jednak, że Pole Dance jest dyscypliną wymagającą, do której angażujesz części ciała na co dzień nieużywane. Będziesz więc, szczególnie na początku Twojej przygody, miała dużo siniaków J Będziesz miała regularne zakwasy, a wielu ćwiczeniom będzie towarzyszył ból skóry, która musi się przyzwyczaić do kontaktu z rurką.

 1. Czy muszę kupić rurkę, żeby brać udział w zajęciach?

Absolutnie nie. Na zajęciach korzystasz z naszych rurek. Jeśli jednak chcesz więcej praktykować, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zakupiła rurkę do domu.

 1. Czym się różni rurka statyczna od obrotowej?

Rurka statyczna nie ma funkcji obrotowej, co znaczy, że się nie kręci.

 1. Dlaczego tak ważna jest rozgrzewka przed zajęciami?

Bo dzięki niemu w łatwy i skuteczny sposób można poprawić sprawność ruchową. Stretching polega na stopniowym i kontrolowanym rozciąganiu mięśni oraz rozwijaniu ich siły. Zapobiega on także urazom podczas tańca. Daje dobre wyniki bez przeciążania organizmu, co przydaje się w końcowej facie zajęć, kiedy chcecie odpocząć i zrelaksować się.